Rahvusvaheline maaelu konverents LINC 2012 toimub Lõuna-Eestis

Rahvusvaheline maaelu konverents LINC 2012 toimub Lõuna-Eestis

11.06.2012

12.–14. juunini kogunevad Euroopa maaelu arengu eestvedajad LINC 2012 konverentsile Tartus ja Lõuna-Eestis. Üritusele oodatakse üle 200 aktiivse maaelu arendaja 15 Euroopa riigist ja delegaate Brüsselist Euroopa Komisjonist. Konverentsi korraldavad ühiselt Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid – Tartumaa Arendusselts, Võrumaa Partnerluskogu, Valgamaa Partnerluskogu, Põlvamaa Partnerluskogu ja Piiriveere Liider – ning Maamajanduse Infokeskus maaeluvõrgustiku büroo.

LINC (Leader Inspired Network Community) on rahvusvaheline koostöökonverents Austria, Saksamaa, Eesti ja Soome Leader-tegevusgruppide ja maaeluvõrgustike eestvedamisel.

Konverentsi põhieesmärgiks on edendada võrgustumist ja kogemuste vahetamist Euroopa Leader-piirkondade vahel. LINC toimub juba kolmandat korda, sel aastal Eestis, ning sedapuhku on konverentsi läbivaks teemaks kaasamine ja vabatahtlik töö. Kaasamise võtmes käsitletakse konverentsi seminaridel maaelu arengu seisukohast olulisi teemasid: kohalik toit, maaturism, kogukonnateenused, noored ja seeniorid, kohalikud ressursid ja energeetika. Tutvustamisele tulevad Eesti eesrindlikud Leader-projektid.

Peale seminaride hõlmab konverents kaasahaaravat spordiprogrammi. Spordivõistlused toimuvad Põlvamaal Mammaste tervisespordikeskuses. Kuna kõik toimub meile, eestlastele, tähendusrikkal ajal jaanipäeva eel, siis on spordialadesse põimitud rohkelt rahvuslikke traditsioone ja legende. Külalised saavad ennast proovile panna sõnajalaõit otsides ja kurja silma peletades, rahvariide vööd punudes ja murul suusatades, ei puudu ka Eestis leiutatud kiikingu proovimise võimalus. Spordiprogrammi lõpuks selgub, kes on küla parim mees ja naine ning terve Euroopa parim tegevusgrupp.

Konverentsi viimasel päeval, 14. juunil stardime külalistega Lõuna-Eesti erilistesse paikadesse: Setomaale, Sibulateele, Võru- ja Valgamaale. Peale tutvumise kohalike inimeste, piirkonna toidu, laulu, tantsu, kultuuri- ja vaatamisväärsustega tehakse igas paigas midagi konkreetselt ära ehk aset leiab talgutöö! Talgute korras saavad Liivi muuseumis valmis saunavihad, Taagepera külaseltsi eestvedamisel valmistatakse vildist ja savist esemeid Taheva asenduskodu laste toetamiseks, Võrumaal Tsolgo külas panevad konverentsile tulnud käed külge laste mänguväljaku ehitusele ja õpitakse laduma puuriita, Seto Tsäimaja juures ehitatakse traditsioonilist roigasaeda.

LINC 2012 toimub 12.–14.juunini, ajakirjanikud on oodatud kajastama järgmisi sündmusi:

12. juunil kell 18–19 konverentsi avamine Tartu Raekoja platsil, kus kõnedega esinevad Eesti Vabariigi president, põllumajandusminister, Tartu maavanem ja linnapea; järgneb rongkäik Ahhaa keskusesse;

13. juunil kell 9–12 seminarid Dorpati konverentsikeskuses, kus kaasamise võtmes käsitletakse järgmisi teemasid: kohalik toit, maaturism, kogukonnateenused, noored ja seeniorid, kohalikud ressursid ja energeetika;

13. juunil kell 15–19 spordiprogramm Mammaste tervisespordikeskuses;

14. juunil talgutöö – kell 14.30 Liivi muuseumis vihtade tegemine, 10.30 Taagepera külaseltsis viltimine ja voolimine, 11.30 Tsolgo külamaja juures mänguväljaku ehitus ja puuriida ladumine, 11.30 Seto Tsäimaja juures roigasaia ehitus.

14. juunil kell 19 konverentsi lõpetamine AHHAAs, kus tehakse kokkuvõtteid seminarist ja vaadatakse tulevikku lähtuvalt uuest programmperioodist.

Oma osalusest palume võimalusel teada anda (linc@tas.ee või tel 5648 0065 ).

Rohkem infot Leader lähenemisest: www.maainfo.ee või www.agri.ee/leader. Konverentsi koduleht on www.info-linc.eu.
Euroopa Liidu riikides on kokku üle 2000 kohaliku tegevusgrupi, kelle ülesandeks on maaelu arendamine ja kohaliku algatuse toetamine. Eestis on tegevusgruppe 26.

Lisainfo konverentsi kohta:
Kristiina Liimand,
Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht
tel 5340 9873 või e-kiri: kristiina.liimand@tas.ee www.info-linc.eu

Rahvusvaheline maaelu konverents LINC 2012 toimub Lõuna-Eestis