Piiriveere Liideri piirkonna ettevõtjatele on algamas tootearenduskoolitus

Piiriveere Liideri piirkonna ettevõtjatele on algamas tootearenduskoolitus, mille abil loodetakse viia käsitöötoodete arendus ja turundus uuele tasemele.

Oktoobrist 2017 algab MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja Räpina Loomemaja koostöös suurte eesmärkide ja enneolematu lähenemistega toote¬arenduse ja turunduse koolitussari, mis on suunatud Piiriveere Liider piirkonna käsitöölistele. Programm sisaldab kahe aasta jooksul 6 täispikka koolituspäeva ja 2 seminari piirkonnas ning kahte reisi. Koos-tööaren¬damise sihte seatakse reisil Saaremaal ning uued tooted pannakse proovile Rootsi reisi ajal 2020. aasta kevadel, kui ühises messiboksis käsitööd müüakse.

Kogu käesoleva projekti koolitajaks on Merike Rehepapp. Pr Rehepapp on disainer ja õppejõud, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (EKA) tootedisaini ja Taanis Kolding Designskoles tööstusdisain. Enne õppejõu ametit oli ta vabakutseline disainer (mööbel, valgustid, interjöör). Alates 2007. a on ta EKA õppejõud.

Koolituse ajal käiakse läbi tootearenduse kõik etapid algusest lõpuni, ideest paken¬datud tooteni. Kogu selle teekonna käigus tuleb pidevalt juttu ka turun¬dusest ja brändimisest. Pakend asetseb nende kahe äärealal.

Mõningad teemad, mida süvitsi käsitletakse, on järgmised:
- kuidas analüüsida tarbija vajadusi ja toote kasutuskeskkonda;
- kuidas leida uusi funktsioone ja vajadusi moraalselt aegunud käsitöötoodetele;
- kuidas kohandada ajaloolist tänapäevaga;
- analoogtoodete analüüs ja analüüsi rakendamine;
- toote kommunikatsioon, kuidas ja mis vahenditega toode tarbijat kõnetab;
- mis saab tootest pärast eluea lõppu?

Projekti tulemuseks on uue paradigma abil osalejate poolt loodud uued tooted ning nende edukas müük Rootsi messil. Projekti vedajaks ja korraldajaks on OÜ Kagu Kudujad esinaine Külli Jacobson.

Programmi suuruseks on maksimaalselt 20 käsitöölist. Koolituste omaosalus on 20 eurot/päev, hiljem lisanduvad reiside omaosalused. Koolitused toimuvad erinevates Piiriveere Liider piirkonna turismiettevõtetes ja kõrvuti tegutsevad Seto ja Võro käsitöölised. Koolitused ei ole suunatud ainult tekstiilivaldkonna inimestele, oodatud on Räpina, Mikitamäe, Värska, Orava, Meremäe ja Misso vallaga seotud erinevate valdkondade käsitöölised.

Projektis osalemise taotlusi ootame 10. septembrini 2017. a. Palun registreerida end elektrooniliselt lingilt https://goo.gl/forms/Cry84SZxcaie14dR2, kus tuleb vastata mõningatele küsimustele enda ja oma eesmärkide kohta. Suure hulga soovijate korral saab otsustavaks registreerumise kiirus.

Projekti rahastab PRIA Eesti maaelu arengukava 2014–2020 programmi ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi vahenditest.

Lisainfo:
Ingrit Kala
ingrit@setomaa.ee
56200057