Lõuna-Eesti lood ja head pakkumised said raamatukaante vahele

20.12.2014

Esmakordselt Eestis ilmub enne jõule Lõuna-Eesti projekti „Elu kahe maailma piiril“ raames kohalike lugude ja heade pakkumiste raamat, mis kutsub huvilisi uuel aastal Lõuna-Eesti piirkonda avastama. Raamatus on üle 300 pakkumise kuuest maakonnast, et Lõuna-Eesti külastajad saaksid soodsamalt tutvuda põnevate kohtadega, mis pakuvad nii majutust, toitlustust, aktiivset puhkust kui ka sündmustel osalemist.

Lõuna-Eestit hõlmav projekt „Elu kahe maailma piiril“, mis on loodusesse ja avastamist väärt paikadesse toonud National Geographicu kollased aknad, on jõudnud järgmise suure sammuni – lugusid ja häid pakkumisi sisaldava raamatu avaldamiseni. Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Timmo sõnul on raamat kasulik nii Lõuna-Eesti ettevõtjatele kui ka külastajatele. „Seni on projekti peamised tegevused olnud seotud Lõuna-Eesti piirkonna kui sihtkoha tutvustamisega, nüüd avaneb siinsetele ettevõtjatele uus müügikanal. Samuti on sellel suur väärtus Lõuna-Eesti külalistele ja piirkonna elanikele, kes saavad pakkumiste abiga säästa palju eurosid,“ lausus Timmo.

Raamatus leiduvad ka kõik Lõuna-Eestit puudutavad lood, mis on koostööprojekti raames ilmunud ajakirjas National Geographic Eesti. Ajakirja peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles, et koostöö Lõuna-Eestit tutvustava projektiga on olnud vastastikku põnev ning andnud ajakirjale sisukat lisamaterjali. „National Geographicu kollased aknad tõstavad esile neid väärtusi, mida Lõuna-Eesti endas kannab, kuid mis ei pruugi esmapilgul silma paista. Meie ühine projekt on aidanud muuta kogukondi aktiivsemaks ning edendada kohalikku elu, samuti tõsta kaugema kandi külaliste huvi selle vastu, kuidas elatakse Lõuna-Eestis – kahe maailma piiril,“ kirjeldas Peetsalu.

Raamatusse kogutud head pakkumised kehtivad terve 2015. aasta jooksul. Lisaks raamatu püsipakkumistele hakkavad aprillist alates veebirakenduse abil jõudma Lõuna-Eesti huvilisteni ka nädalapakkumised, mis annavad külastajatele nädala alguses võimaluse endale soetada sooduskuponge nädalavahetuseks või algavaks nädalaks.

Raamat sobib hästi jõulukingiks perele või sõpradele, niisamuti valmistab kingisaajale rõõmu ajakirja National Geographic Eesti tellimus (vt lähemalt www.national-geographic.ee). Raamat on 22. detsembrist alates saadaval turismiinfopunktides ja Rahva Raamatu poodides.

Lisaks avatakse jaanuari alguses Tallinnas Ülemiste keskuses fotonäitus innovatsioonist ja aktiivsest puhkusest Lõuna-Eestis. Kõigega kursisolekuks tasub külastada „Elu kahe maailma piiril“ veebikodu www.visitsouthestonia.com.

Projekt „Elu kahe maailma piiril“ on kuue Lõuna-Eesti maakonna ühisprojekt, mille on algatanud kohalikud Leaderi tegevusgrupid koos ajakirjaga National Geographic Eesti.

Lisainfo:
Kristiina Timmo
Tartumaa Arendusselts, tegevjuht
telefon 5340 9873
e-post kristiina@tas.ee
www.visitsouthestonia.com