PIIRIVEERE LIIDRI 2023. AASTA TAVAMEETMETE TAOTLUSVOORUS ÜLDKOOSOLEKU KINNITATUD PROJEKTID SAID PRIA HEAKSKIIDU

12.09.2023

MTÜ Piiriveere Liidri 2023. a tvameetmete taotlusvoor oli avatud 13.-22. märtsini. Projektitaotlusi sai esitada strateegia kahte meetmesse. Tähtaegselt esitatud 43 projektitaotlusest hinnati 42 (hindamata jäeti kokku üks projektitaotlus taotleja loobumiste tõttu), neist toetuse said  kogusummas 266 899,99  eurot.
MTÜ-st Piiriveere Liider pole varem toetust küsinud 35,7 % käesoleva taotlusvooru taotlejatest. Toetuse positiivse kinnituse saanud taotlejate seas oli kõrgeim erasektori aktiivsus (47,6% esitatud taotlustest), sellele järgnes kolmas sektor (42,9% taotlustest) ning kohalikest omavalitsustest taotlejad (9,5% taotlustest).

Loe edasi

 • Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames toimuv Seto Kostipäiv avab 20 kodukohviku, teiste seas Lenna Kuurmaa kohviku ukse

  09.08.2023

  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames toimub 12.-13. augustil Seto Kostipäiv, mil avanevad külalistele 20 kodukohviku uksed, teiste seas esmakordselt ka Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepa pop-up kohvik Ilmaveere Makuss Elo. Kostipäeva eesmärk on tutvustada seto kööki ja Setomaa toorainest valmistatud koduseid hõrgutisi, ettevõtmise tänavuseks põhiteemaks on valitud mahe mustsõstar.

  Loe edasi

 • Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames esietendub neljapäeval kogukonnalavastus „Leevaku kullakaevur“

  25.07.2023

  Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames esietendub neljapäeval kogukonnalavastus „Leevaku kullakaevur“

  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames esietendub neljapäeval Põlvamaal kogukonnalavastus „Leevaku kullakaevur“, mis jutustab kaasahaarava loo pöörastest ideedest, põlvkondade suhetest, õnnestumistest ja läbikukkumistest täpselt sajandi eest täpselt samas kohas Leevakul. Piletitega tasub kiirustada, sest esimesed etendused on välja müüdud, mängitakse seda aga 27. juulist 6. augustini vaid kaheksa korda.

  Piiriveere Liidri tegevjuht ja Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi tiimi liige Endla Mitt lausus, et Leevaku kogukonnalavastus väljendab väga tabavalt ühe paiga ja sealse kogukonna tegemisi erinevas ajas. „Lavastus jutustab universaalse loo ning selle lavale toomise protsess on hästi läbi mõeldud, kaasates kogu Leevaku kandi rahvast ja isegi lapselapsi Tallinnast,“ rääkis Mitt. „See on südamega tehtud sellesuvine suursündmus nii kohalikul tasandil kui ka hea näide kaugema kandi kultuurihuvilisele publikule, kuidas Lõuna-Eesti kogukonnad hoiavad oma väärtusi ning loovad ühiselt Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024.“

  Loe edasi