Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel valmis esimene Põlvamaa meenekataloog

10.10.2016
Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel valmis esimene Põlvamaa meenekataloog

Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Põlva Maavalitsusega kuulutasid 2016. a veebruari keskpaigas välja Põlvamaa meenekonkursi, kuhu oodati omanäolisi ja huvitavaid esemeid, mille valmistamisel oleks kasutatud piirkonnale omaseid materjale, motiive ja sümboolikat. Põlvamaa meenekataloogi võib nimetada selle konkursi jätkuprojektiks.

Meenekataloogi veebiversioon on leitav Põlvamaa portaalist: www.polvamaa.ee ning lähiajal ka Põlvamaa arendusorganisatsioonide ja valdade kodulehtedelt. Paberkandjal on võimalik kataloogiga tutvuda Põlvamaa Arenduskeskuses ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidus ning peagi ka Põlva Keskraamatukogus ja kõigis Põlvamaa vallavalitsustes.

Kataloogis on ainult konkursile esitatud tööd, seepärast tasub tutvuda ka osalejate ülejäänud tootevalikuga või uurida meenete kohandamise võimalust. Kataloogis märgitud hinnad on orienteeruvad. Tellimiseks või lisainfo saamiseks tuleb võtta ühendust vastava meene juures olevatel kontaktidel.

„Ootamine tasus end ära – Põlvamaa esimene meenekataloog kukkus hästi välja. See on jätkuks kevadisele meenekonkursile - nüüd on inimestel võimalus valida ja tellida väga erinevaid Põlvamaa meeneid. See on suur samm edasi, arvestades, et seni pole meil Põlvamaa meeneid sisuliselt üldse olnud. Meenekonkursil osalenutele on aga kataloog heaks turundus- ja müügikanaliks. Loodan, et sellest kataloogist hakatakse palju tellima ja eeskuju selles osas võiks näidata eelkõige Põlvamaa avalik sektor!“ sõnas meenekataloogi valmimise eest seisnud Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Lisaks ilmunud meenekataloogile on Põlvamaale planeeritud luua ka Põlvamaa meenete ostupunktid , mille mitmekülgse valiku seast leiaks huvitavaid meeneid, mida Põlvamaa külalistele kinkida, külla minnes kaasa võtta või turistidele ostmiseks pakkuda. Täna on meenelettide rajamisega kaasa tulemas 15 kohta üle maakonna, nt Põlva Tarbijate Ühistu, hotell Pesa, Mooste mõis, Eesti Maanteemuuseum jt.

Põlvamaa meenekonkurss oli väga menukas: kokku esitati 89 erinevat tööd, neist 34 esindusmeene kategooriasse ja 55 turismimeene kategooriasse. Erinevaid osalejaid oli 43. Lisaks kohalikele käsitöömeistritele laekus meeneid veel Valga-, Võru- ja Tartumaalt, aga ka kaugemalt - Pärnumaalt, Ida-Virumaalt ja Tallinnast.

Põlvamaa meenekataloog on koostatud Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel. Kaaneillustratsiooni, tootefotod ja küljenduse on teinud Maiu Vares (Maivart Studio OÜ).

Põlvamaa meenekonkurss 2016 läbiviimist ning meenekataloogi valmimist toetati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks meetmest.

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee