Prototroni ideekonkursiga 10 000 eurot!

30.09.2016

Hea Kagu-Eesti ettevõtja ja aktiivne inimene,

Kas Sa teadsid, et Sul on võimalik saada Prototroni rahastult kuni 10 000 eurot oma nutika idee teostamiseks? Sel korral oodatakse ideekonkursile eriti Kagu-Eesti inimesi ja ettevõtteid – see võib olla just Sinu võimalus!

Käesoleval sügisel annab Prototron juba 15. korda välja 40 000 eurot selliste ideede elluviimiseks, mis aitavad muuta inimeste igapäevaelu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks. Prototron rahastab parimaks tunnistatud ideede teostamist kuni 10 000 euro ulatuses, millele lisandub tasuta nõustamine oma ala parimatelt ekspertidelt. Lõuna-Eesti piirkonna parima idee esitajale on välja pandud eripreemia. Ideid oodatakse 15. oktoobrini rahastu kodulehel aadressil www.prototron.ee.

Kes võivad osaleda?
Ideevõistlusele on oodatud kõik ettevõtted ja eraisikud, noored ja vanad, kogenud ja algajad, töötavad ja õppivad, linnast ja maalt. Oodatud on kõik ideed, eriti mehatroonika, elektroonika, infotehnoloogia ja rohelise tehnoloogia valdkondadest, kuid ka teistelt aladelt. Lõuna-Eesti piirkonna parimale ideele, mis ei jõua seekordse vooru võitjate sekka, on kavas välja anda eripreemia erinevate tugiteenuste näol, et innustada siinseid ettevõtlikke inimesi ning anda kohalikule ettevõtlusele täiendavat hoogu.

Kuidas ideed esitada?
Prototroni kodulehel on täpsem info kogu ideekonkursi ja osalemise tingimuste kohta. Peamine on see, et kõik on hästi lihtne ja veebivormi täitmine käib kiiresti. Paljud Prototroni rahastusega lendu tõusnud ideed ongi alguse saanud kellegi isiklikust probleemist ja sellele lahenduse otsimisest. Võitjameeskonnad saavad lisaks prototüübi loomiseks vajalikule rahasummale erinevaid tugiteenuseid, mille hulka kuuluvad: Tehnopoli kuuekuuline inkubatsiooniprogramm, õigusabiteenused ja kommunikatsioonitugi. Nii saavadki ideedest käegakatsutavad tooted, lahendused ja ärimudelid, mis meelitavad ligi investoreid ja uut rahastust.

Millal selguvad võitjad?
Taotlusi saab esitada aadressil www.prototron.ee kuni 15. oktoobrini 2016 kell 23:59. Seejärel valib Prototroni ekspertkogu kandidaatide seast välja 20 parimat meeskonda, kes saavad personaalset nõustamist ja juhendamist oma idee lõppesitluseks ettevalmistamisel Prototroni ekspertkogule. Detsembri alguses pääsevad 10 parimat meeskonda ekspertkogu ette oma ideed kaitsma ning 9. detsembril kuulutatakse välja Prototroni võitjaid.

Mis on Prototron?
2012. aastal Swedbanki, Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud Prototron on tänaseks rahastanud 35 idee prototüüpimist kogusummas 380 000 eurot. Mitmetest rahastatud ideedest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter. Rahastajatena on Prototroniga liitunud Keskkonnaministeerium, Utilitas ja Hedman Group ning Tallinna linn.

Kuidas saada lisainfot Lõuna-Eestis?
Prototron osaleb aktiivselt tänavuse ettevõtlusnädala üritustel Võrumaal ja Põlvamaal, et tutvustada nii koolinoortele kui ka ettevõtjatele oma nutikate ideede rahastamise võimalusi. Prototroni tegevuse kohta saab lähemat infot järgmiste sündmuste raames: 29. septembril Võrumaa noorte ettevõtluspäeval Tsentris (Väimela), 5. oktoobril Põlvamaa ettevõtluspäeval ja 6. oktoobril Võrumaa ettevõtluskonverentsil „Tii ummamuudu“. Täpsema ülevaate Prototroni kohta leiab veebist aadressil www.prototron.ee.

Esita oma idee konkursile – kaotada pole midagi, ainult võita!

Vajadusel küsi täpsemalt

Jana Pavlenkova / Prototroni tegevjuht
tel: 525 8066, e-post: jana@prototron.ee