„Räpina seiklusraja rajamine“, Räpina Vallavalitsus

Investeeringu sisu:

Räpina lasteaia juurde looduslähedase seiklusraja rajamine koos projekteerimise ja ehitusjärelevalvega: kelgumägi-tunnel, punutud taimetunnel (2 tk), rippsild, tasakaalupoom, turnkang, ronimisvõrk, vitsonn, tasakaalurada, istumis-astumis pakkudega ala, astumispakkudega rada ja looduslikust kruusast teerada.

Projekti käigus uuendati Räpina laste mängukeskkonda lasteaia territooriumile rajatava seiklusrajaga. Seiklusrajal pööratakse tähelepanu looduslähedusele nii materjalide kui ka idee osas vastandumaks tänapäeval plastmassist  ja valmis mänguasjadega väljakutele ning laste ja noorte seas üha enam levivale nutisõltuvusele. Sellise seiklusraja läbimine pakub kuni 10-aastastele lastele suurt avastamisrõõmu ning aitab parandada koordinatsiooni ja tasakaalutunnetust.

Projekti tegevuste tulemused suunatud ka lisandväärtuse loomisele ehk perede kooskasvamise suurendamisele ning tervislike eluviiside populariseerimisele juba lapseeas. Seiklusrajal mängimine ja teistega arvestamine valmistab last ette ka edasiseks eluks, õppides koostöö- ja suhtlemisoskusi ning toetades edaspidist sotsiaalset toimetulekut, sest mänguväljak on miniühiskond, kus on esindatud kõik tulevase elu nii head kui ka õppimist vajavad nüansid.

Toetus: 9 999,22 eurot

www.rapina.ee

Facebook: Räpina vald