Lõuna-Karjala koostööpartneritel külas

09.10.2014

9.-14. sept viibis juhatuse esimees Kaidi-Mari Liping lähetusel Soomes, külastamas rahvusvahelise koostööprojekti partnereid.

Esimene päev, 9. september, oli nn reisipäev ning õppereisi põhiprogramm algas 10. septembril. Soome uusimas ja suurimas looduskeskuses Haltia oli kokku lepitud kohtumine sealse programmijuhiga, kes selgitas, milliseid keskkonnateadlikkuse edendamisele suunatud tegevusi noortega tehakse. Järgnes giidiga ekskursioon Haltia keskuses ning sõit majutuskohta Imatras.


11. septembri hommikul toimus seminar, kus ettekannetega esinesid kohaliku Leader tegevusgrupi juht Marku Pekka Antikainen, tutvustades tegevusgrupis lõppenud perioodil ellu viidud projekte. Ettekannetega esinesid ka teiste kohalike arendusorganisatsioonide esindajad, tutvustati Imatra piirkonnale kavandatavat uut brändi “basecamp”. Pealelõunal sõideti Lappeenrantasse, kust starditi süstamatkale Saimaa järvel.


12. septembri hommikul sõideti Savitaipale asulasse ning külastati kohalikku kooli. Kool on programme “Liikuv kool” üks eestvedajatest, initsiatiiv on laienenud üle Soome ning ettevõtmise mõte on selles, et õpilased iga päev koolis võtaksid aja, et end liigutada. Selleks toimuvad õpilaste endi eestvedamisel kooli erinevates ruumides erinevad tegevused – n saalis tantsimine, lauatennis, pallimängud, õues võimlemine jne jne. Kehalise kasvatuse õpetaja vaid koordineerib tegevusi, põhiinitsiatiiv on õpilastel. Edasi viis sõit Aarnikotka rahvusparki, kus toimus ligi kolme tunnine tempokas jalgsimatk.


13. septembri hommik algas giidiga ekskursiooniga Lappeenrantas, järgnes kohaliku kalalaada külastamine, mis on linna üheks iga-aastaseks tähtsündmuseks. Õhtul oli võimalik saada osa Imatra Spa pakutavatest heaoluteenustest.


14. september oli pikk tagasisõidupäev.

Lisainfo: Kaidi-Mari Liping