Avaneb Lõuna-Eesti pakkumiste ühisveeb

22.06.2015

Alates 19. juunist on avatud Lõuna-Eesti ühine pakkumiste veebikeskkond -pakkumised.visitsouthestonia.com, kus Lõuna-Eesti ettevõtjad saavad osaleda oma nädalapakkumistega ning külastajad võtta kuponge, et avastada Lõuna-Eestit.

Nädalapakkumiste veebi avamine on loogiline jätk aasta alguses ilmunud Lõuna-Eesti heade pakkumiste ja lugude raamatule, mida huvilised on saanud juba aasta algusest endale soetada raamatupoodidest ja külastuspunktidest. Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Timmo sõnul on uus pakkumisi koondav netilehekülg ettevõtetele hea ja kiire viis klientide arvu suurendamiseks endale sobival ajal. Teisalt on piirkonda saabuvatele külalistele avanenud hea võimalus tarbida soodsamalt kohalikke tooteid ja teenuseid. Pakkumisi on nii toitlustuse, majutuse, aktiivse puhkuse kui ka kultuurisündmuste vallast.

Kaks aastat tagasi said Lõuna-Eesti avastamistväärt paigad enda maastikele kollased aknad, mis aitavad piirkonda tutvustada läbi erinevate marsruutide ja materjalide. Viimasena ilmus innovatsioonimarsruudi trükis, mis võimaldab külastajail tutvuda Lõuna-Eesti uuenduslike ettevõtete ja nende toodete ning teenustega. National Geographic Eesti peatoimetaja Erkki Peetsalu sõnul tegutseb Lõuna-Eestis palju innovaatilisi ettevõtteid, kellelt on midagi õppida. „Innovatsioon ei peitu üksnes tehnoloogilistes uuendustes, vaid ka oskuses ühendada uus ja vana. Lõuna-Eesti nutikad ettevõtjad on osanud rakendada esivanemate tarkused ja looduslähedase eluviisi novaatorliku ettevõtluse vankri ette – see väärib kindlasti tähelepanu ja lähemat uudistamist,“ lausus ta. Peetsalu lisas, et Lõuna-Eesti ühine projekt on hea näide kohaliku tasandi koostööst, kus kaasa löövad nii ettevõtjad, omavalitsused kui ka kogukonnad.

Enne Lõuna-Eestisse tulekut tasub huvilisel kindlasti külastada „Elu kahe maailma piiril“ veebikodu www.visitsouthestonia.com ning soetada ka Lõuna-Eesti lugude ja heade pakkumiste raamat, mida on võimalik osta Rahva Raamatu ja Apollo kauplustest ning Lõuna-Eesti Selveritest ja turismiinfokeskustest. Raamatus on avaldatud ka Lõuna-Eestit käsitlevad lood, mis on siiani ilmunud ajakirjas National Geographic Eesti (vt www.national-geographic.ee).

Juuli algusest käivitub taas Lõuna-Eesti foto- ja videokonkurss, mille seekordsed peategelased on Lõuna-Eesti inimesed ja siinne innovatsioon. Parimad pildid avaldatakse muuhulgas ajakirjas National Geographic Eesti. Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel saab aga vaadata Jarek Jõepera fotonäitust, mis keskendub aktiivse puhkuse nautimisele Lõuna-Eestis.

Lisainfo saamiseks võtke ühendust:
Kristiina Timmo, kristiina@tas.ee, 53409873
Triin Lääne, triin@tas.ee, 53029203