Uus Lõuna-Eesti kupongiraamat ilmunud

21.12.2015

Teist korda on ilmunud Lõuna-Eesti raamat „Elamused Lõuna-Eestis 2016–2017“, kuhu on koondatud kuue maakonna turismiteenuste head pakkumised järgnevaks kaheks aastaks. Rohkem kui 300-leheküljeline raamat sisaldab üle 300 sooduskupongi majutusele, toitlustusele, aktiivsele puhkusele ja kultuurisündmustele. Samuti on raamatus kajastatud ajakirjas National Geographic ilmunud lood Lõuna-Eesti kohta.

Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Tammetsa sõnul oli raamatu väljaandmisel oluliseks külastajate positiivne tagasiside aastal 2015 ilmunud esimesele raamatule, milles toodi esile, et tänu sellele raamatule on avastatud uusi põnevaid kohti Lõuna-Eestis, millest varem aimugi ei olnud. „Samuti ei saa märkimata jätta, et raamatul on suur väärtus Lõuna-Eesti külalistele ja piirkonna elanikele ka selle tõttu, et sooduskupongidega on võimalik piirkonna turismiteenuste ja -atraktsioonidega tutvust tehes säästa palju eurosid,“ lausus Tammets.
Raamatust leiate sooduskuponge nii piirkonna suuremate ja tuntumate turismi- ja vabaajaobjektide kohta (näiteks Ahhaa Keskus, Tartu Seikluspargid, Aura veekeskus, Eesti Maanteemuuseum, Vudila mängumaa, Otepää Golf, Tartu maraton, Winterplace, Dorpat hotell, Atlantise restoran ja ööklubi, Värska sanatoorium, Kubija spaa jne) kui ka vähemtuntud, kuid kindlasti avastamist väärt külastuskohtade kohta (näiteks Kelgukoerad, Rahinge Ekstreempark, Blue Sky Balloons, Uhti Avatud Ateljee, Georgi hotell, Mesi Tare kodumajutus, Tsiistre Teemaja, kohvik Harmoonia jt). Samuti on sel korral raamatus esinduslik valik Lõuna-Eesti kultuurisündmuste pakkumisi. Ühtekokku on raamatus oma head pakkumised välja pannud 105 ettevõtet ja organisatsiooni.
Raamat on üks osa Lõuna-Eesti kollaste akende projektist „Elu kahe maailma piiril“ koostöös ajakirjaga National Geographic Eesti. Ajakirja peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles, et koostöö Lõuna-Eestit tutvustava projektiga on olnud vastastikku põnev ja andnud ajakirjale sisukat lisamaterjali. „National Geographicu kollased aknad tõstavad esile neid väärtusi, mida Lõuna-Eesti endas kannab, kuid mis ei pruugi esmapilgul silma paista. Meie ühine projekt on aidanud muuta kogukondi aktiivsemaks ning edendada kohalikku elu, samuti tõsta kaugema kandi külaliste huvi selle vastu, kuidas elatakse Lõuna-Eestis – kahe maailma piiril,“ kirjeldas Peetsalu.

Raamat sobib hästi jõulukingiks nii perele, sõpruskondadele kui ka koostööpartneritele ja töökaaslastele. Raamat on alates 18. detsembrist saadaval Apollos, Rahva Raamatus ja Selveris.

Projekt „Elu kahe maailma piiril“ on kuue Lõuna-Eesti maakonna ühisprojekt, mille on algatanud kohalikud Leaderi tegevusgrupid koos ajakirjaga National Geographic Eesti.

Lisainfo:
Kristiina Tammets, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht
telefon 5340 9873, e-post kristiina@tas.ee
www.visitsouthestonia.com

Uus Lõuna-Eesti kupongiraamat ilmunud