Kasuta erinevaid võimalusi oma toodete ja teenuste nähtavaks muutmiseks

Valmis on saanud mitmed üleriigilised võimalused, kus tootjad/töötlejad/talupoed ennast nähtavaks saaksid muuta, et tarbijal/külastajal/huvilisel oleks võimalus leida info ühest kohast:

 Eesti toidu- ja joogitootjate andmebaas

On valminud kohalike toidu- ja joogitootjate andmebaas, mille eesmärk on koondada kokku info kohaliku toidu ja joogi tootjatest ning talupoodidest üle Eesti. Lisaks talupoodidele võiks seal olla info ka regulaarsete kaubakohtumist kohta (Otse tootjalt tarbijale e OTT-id). 

Veebiplatvormi näol ei ole tegemist e-poega, kuid andmebaasiga liituval toidu- või joogitootjal peab olema valmisolek ja toimiv lahendus oma toodangu turustamiseks, olgu selleks siis tootja enda e-pood, postipaki saatmise võimalus või kohapealne müük.

Oodatakse liituma - liitumine on TASUTA! Andmbaasi leiad siit - kohaliktoit.maaturism.ee

Loe ka Maaeluministeeriumi 2.11.2020 pressiteadet "Valmis toidu- ja joogitootjaid koondav üle-eestiline andmebaas"

 Talutoidu E-turg

Eestimaa Talupidajate Keskliidu eestvedamisel on valminud üle-eestiline talutoidu E-turg, kus iga talunik haldab oma tooteplatvormi ise. Tarbija saab veebilehel teha oma tellimuse ja maksta, misjärel iga tootja tellimuse, millega ta siis edasi tegutseb, et toode tarbijani jõuaks. Lisaks on veebiplatvormil loodud ka hulgimüügimoodul.

Hetkeseisuga on liitunud 50 tootjat kokku üle 360 tootega.

Veebileht: www.taluliit.ee/talutoidu-e-turg

 Agroturismitalusid oodatakse taotlema tunnusmärki

Agroturism on põllumajandustootmise ja turismi kombinatsioon, mis pakub võimalust külastada talusid või teisi põllumajanduslikke ettevõtteid, kogeda maaelu ja maal elamise viise ning lüüa kaasa igapäevases talutöös.

Rohkem infot agroturismi kohta leiad www.agroturism.ee. Veebilehel on olemas ka kaart ja info praeguseks liitunud taludega, kes pakuvad agroturismi teenust (hetkeseisuga on seal ligikaudu 50 talu).

11. novembril toimus Taluliidu ja maaeluvõrgustiku koostöös agroturismi seminar, mille järelevaatamise lingi ja ettekanded leiad maaeluvõrgustiku veebilehelt

 

Allikas: www.maainfo.ee