"Setomaa tutvustamine virtuaalreaalsuses Seto Kuningriigi ja leelopäeva näitel", Setomaa Turism MTÜ

Investeeringu sisu:  

4 Gopro prillikomplekti soetamine, 360 kraadiste videote tootmine.

Virtuaalreaalsus on tehnoloogia, mis võimaldab simuleerida ja suhestuda keskkonnaga, kus inimene tegelikkuses ei ole kasutades selleks erinevaid meeli - nägemine, kuulmine, kompimine, et panna vaataja tundma ja eksisteerima teise keskkonda.

Projekti tulemusel soetatakse 4 Gopro prillikomplekti, mida Setomaa Turism ja teised valla allasutused, sh Värska seto talumuuseum, Saatse muuseum ja Obinitsa muuseum, saavad kasutada piirkonna tutvustamisel turismi sihtkohana, kultuuri, traditsioonide, käsitöö, toidu jt teemade tutvustamisel. Samuti jääb 1 komplekt kasutusse messide ja kontaktkohtumiste välisel ajal Värska turismiinfopunkti, mida haldab Setomaa Turism. Virtuaalreaalsus aitab tutvustada Setomaad ka noorematele ja teistele uutele sihtgruppidele.

Setomaa Turism osaleb Lõuna-Eesti ühispinnaga Läti ja Leedu turismimessil, samuti Tourest messil. Setomaa Turism kasutab prille ka kaugturgude reisikorraldajate kontaktkohtumistel näiteks Aasia turgudele suunatud BalticConnecting kohtumistel, Jaapani roadshowl reisikorraldajatega suheldes või välisturundusprojektides. Ka Setomaale jõudvate reisikorraldajate õppereisidel ning ajakirjanike külastusprogrammides.

Prillid asuvad Värska turismiinfos ja Värska, Saatse, Obinitsa muuseumides alates märtisist 2020.

Toetuse summa: 8 433 eurot

www.visitsetomaa.ee

Facebook: Visit Setomaa

Heida pilk virtuaalreaalsusesse siit.