Viivika Kooser 10.09.1963 - 24.09.2020

01.10.2020

Piiriveeret on tabanud korvamatult kurb kaotus, meie hulgast lahkus jäädavalt Piirveere Liidri asutajaliige ja tulihingeline eestvedaja Viivika. Viivika rõõmsameelsus, südamlikkus, kuid samas otsekohesus ning sügav pühendumine Kagu-Eesti arengule rikastas 14 aasta jooksul Piiriveere piirkonda ja meie liikmeskonna tegevusi. Viivika oli üks Piiriveere Liiderile aluse panijatest, strateegiate väljatöötaja, aktiivne volikogu liige ning hilisematel aastatel juhatuse aseesimees ning alates 2018. aastast esimees. Meeletutes kogustes töötunde on Viivika panustanud Piiriveere kaudu meie piirkonna arengu ja heaolu toetamiseks.

Loe edasi

 • Puhas rõõm, Lõuna-Eesti rikkus

  30.09.2020

  Kuigi ettevõtlus on viimase aja tormituultes kõvasti räsida saanud, ei näita inimeste ettevõtlikkus vaibumise märke. Vähemalt Lõuna-Eesti käänuliste teede ääres kohtab endiselt rõõmsa näoga ettevõtlikke tegelasi, kelle käänulised ideed on aidanud neil muutuvates oludes kohaneda ja hakkama saada. Kas see ongi innovatsioon, võiks küsida. Kahtlemata! Just see on rohujuuretasandi innovatsioon, millest tasub õppida.

  Loe edasi

 • LEADER-PROJEKT: Lepassaare külakeskuse arendamine

  28.09.2020

  LEADER-toetusega teostati Lepassaare jaamahoone-külakeskuse renoveerimine: vundamendi parandamine, vihmaveetorude paigaldamine, kahe välisukse vahetamine, kahe trepi ehitus, siseruumi põranda vahetus, seinte puhastamine ja krohvimine, kamin-ahju ehitus.
  Jaamahoone-külakeskuse renoveerimisega parendati oluliselt üht väga omapärase arhitektuuriga hoonet endises Lepassaare raudteejaama keskuses, päästes hoonet lagunemisest ja aidates ruume kasutada aastaringselt. Külakeskuse tegevust veab MTÜ Vana Vaksal.

  Loe edasi