Foto- ja videokonkursi tulemused

31. okt 2014
Käesoleva aasta juuli algusest oktoobri lõpuni oli võimalik kõigil Lõuna-Eesti külastajatel ja elanikel esitada fotode ja videotena oma nägemus Lõuna-Eestist. Kokku laekus konkursile 361 tööd – 9 videot ning 352 fotot. Fotosid, videoid sai lisada ning huvilistel oli võimalik hinnata esitatud töid Internetis visitsouthestonia.com.

Vaatajate poolt antud hinnangu põhjal olid võitjateks:

Juulis Marioni foto „Imeline Piusa koobas“. Auhinnaks oli võimalus sõita koos kaaslasega sõjamasinal Militaarfestivali raames toimuaval sõjameeste ja sõjamasinate marsil, mille pani välja SA Valgamaa Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon ning kinkekaart restoranilt Lilli Valgas.

Augustis Helian Maiveli foto Sangaste lossist. Auhinna oli välja pannud Võrtsjärve Sihtasutus, milleks oli üks tund koos sõpradega kalepurjekaga Võrtsjärvel koos angerjasupiga.

Kogu konkursiperioodi vaatajate lemmikuks oli Aivo Andressoni foto „Inimese ja looduse kohtumine Paidra järve ääres metsas.“ Auhinnaks on Räpina pakett neljale, mis sisaldab Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumiga tutvumist, käelist tegevust Loomemajas, piknik Loomemaja hoovis, tutvumine Räpina Paberivabrikuga ning Räpina Keraamikaga ja 50% soodustusega majutus Räpina Hotellis neljale.

Kõiki laekunud töid hindas ka komisjon, kuhu lisaks ajakirja National Geographic Eesti toimetaja Erkki Peetsalule kuulusid teiste projekti partnerite esindajad.

Esitatud videotest märkis komisjon ära kolm parimat:

“Hommik ja õhtu Jõesuus“, autor Kristjan Lust. Auhinnaks on Vastseliina piiskopilinnuse külastuskeskuse tutvustus kahele, Ööbikuoru villa soolakambri kasutamine kahele koos kohvi ja koogiga ning majutusega pakett Päev Värskas ühele Värska Sanatooriumilt ja Veekeskuselt.
Video Vastseliina piiskoplinnusest, Fatmir Mrasoraj. Auhinnaks on Peipsile.ee pakett neljale.
„Lõbus avastusretk Tartus joogat tehes. Vaata, mitu tuttavat kohta ära tunned.“, autor Harald Lepisk. Auhinnaks üks tund kalepurjekaga Võrtsjärvel koos angerjasupiga kuni kaheteistkümnele inimesele.
Nooremad kui 15-aastase poolt esitatud fotodest märgiti ära üks esitatud töö

Foto konnast, autor Eliise Aniott. Auhinnaks on kaks pääset Otepää Seiklusparki.
15-aastaste ja vanemate poolt esitatud fotode põhjal otsustati valida kolm parimat fotot kahes kategoorias:

Lõuna-Eesti loodusfotodest olid parimad:

„Kühmnokk-luik Äksi kiriku taustal“, autor Remo Savisaar. Auhinnaks on kanuumatk kuni neljale ning majutus kahele täiskasvanule ja kahele lapsele.
„Hommikused suitsupääsukesed“, autor Karl Ander Adami. Auhinnaks perepiletid mänguasjamuuseumisse ning AHHAAsse ja romantiline õhtusöök kahele Luke mõisas.
„Vana saun“, autor Janek Joab. Auhinnaks on Taarka Tarõ poolt perele kerge lõuna ja Seto ateljee-galerii poolt galerii külastus ja pakutrükis meene valmistamine ning Värska Veekeskuse poolt perepilet.
Lõuna-Eesti inimesed ja maaelu fotodest olid parimad:

„Karja ajamine, 6.08.2014“, autor Eve Kõrts. Auhinnaks on perepääse koos lisateenustega Maanteemuuseumi, majutus Taevaskoja Salamaa peretoas ja jõelaev Lonny perepilet.
„Päikeseloojang Harimäe tornist“, autor Timo Abeiter. Auhinnaks on saunaõhtu kahekümnele Peramaa Puhkekeskuses ning ekskursioon ja teleskoobiga tähtede vaatlemine Tartu observatooriumis kahekümnele.
„Linakoristus Missos 2014. aasta augustis. Ehe elu Võromaal“, autor Mirjam Nutov. Auhinnaks on majutus neljale Alatskivi lossis koos lossituuri ning õhtusöögiga.
Võitjatega võtame ühendust.

Suur tänu kõigile osalejatele ning Lõuna-Eesti ettevõtetele, organisatsioonidele, kes panid välja auhinnad.

Fotosid saab näha:

http://visitsouthestonia.com/foto-ja-videokonkursi-tulemused/