Piiriveere piirkonna "kollased aknad"

18.02.2013

Projekt „Elu kahe maailma piiril“ jutustab lugu ühest erilisest paigast Venemaa ja Läti piiril, kuhu veel ei ulatu urbaniseerunud ja suurtööstuslik maailm. Lõuna–Eesti Leader tegevusgrupid on alustanud koostööprojektiga, mille raames kerkivad suvel Lõuna-Eesti maastikule National Geographicule iseloomulikud kollased aknakujulised raamid.
Projekti eesmärkideks on piirkonnale tuntuse ja külastajate toomine ning oma identiteedi tugevdamine. Tekivad erinevad temaatilised turismimarsruudid, mis annavad täiendava põhjuse Lõuna-Eestit avastada. Kollaste akende piirkondade tutvustamiseks korraldatakse kohaturunduse kampaania „Elu kahe maailma piiril“, mis kutsub nii sise- kui väliskülastajaid tutvuma Lõuna-Eesti rikkaliku kultuuripärandi, imelise looduse ja innovaatilise ettevõtlusega. Need paigad, kuhu aknad paigutatakse, hakkavad turundama kogu ümbritsevat piirkonda ning sellest saavad kasu läheduses olevad ettevõtjad, kes erinevaid teenuseid ja tooteid külastajatele pakuvad.
Kokku paigaldatakse Lõuna-Eestisse 21 raami. Kuni 10. jaanuarini said kõik soovijad esitada oma ettepanekuid, milline oleks see paik piirkonnas, mis oleks väärt „raamistamist“. Kokku esitati üle 100 objekti, neist Piiriveere piirkonnast viisteist. Jaanuari keskel valis piirkondlik valikukomisjon välja 5 objekti, mis astusid võitlustulle meie piirkonda eraldatava kolme raami eest. Pärast lõpliku valikukomisjoni otsust kaunistavad 2013.a. suvest meie piirkonda kollased raamid Räpinas, Podmotsa külas ja Obinitsa külas. Suur tänu kõigile, kes kaasa mõtlesid ja oma ettepanekud esitasid!