Elu kahe maailma piiril (2013-2014)

Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid (Tartumaa Arendusselts, Piiriveere Liider, Põlvamaa Partnerluskogu, Valgamaa Partnerluskogu ning Võrumaa Partnerluskogu) ja partnerina Tartu linn koostöös National Geographicu ja Lõuna-Eesti turismiarendajatega alustasid 2013. aasta suvel rahvusvahelise koostööprojektiga “Elu kahe maailma piiril”.

Rahvusvaheline koostööprojekt “Elu kahe maailma piiril” jutustab lugu ühest erilisest paigast Venemaa ja Läti kõrval ning Euroopa Liidu piiril, kuhu veel ei ulatu urbaniseerunud ja suurtööstuslik maailm. Projekti eesmärkideks on piirkonnale tuntuse ja külastajate toomine ning oma identiteedi tugevdamine. Tekkivad erinevad temaatilised turismimarsruudid annavad täiendava põhjuse Lõuna-Eesti avastamiseks. Kollaste akende piirkondade tutvustamiseks korraldatakse kohaturunduse kampaania „Elu kahe maailma piiril“, mis kutsub nii sise- kui väliskülastajaid tutvuma Lõuna-Eesti rikkaliku kultuuripärandi, imelise looduse ja innovaatilise ettevõtlusega. Need paigad, kuhu National Geographicule iseloomulikud kollased aknakujulised raamid paigutatakse, hakkavad turundama kogu ümbritsevat piirkonda ning sellest saavad kasu läheduses olevad ettevõtjad, kes erinevaid teenuseid ja tooteid külastajatele pakuvad.

Projekti raames kerkisid 2013. aasta suvel Lõuna-Eesti maastikule National Geographicu kollased aknakujulised raamid. Kokku paigaldati Lõuna-Eestisse 21 raami, millest kolm PVL piirkonda - Räpinasse, Podmotsa külla ja Obinitsa külla.

Projekti raames valmis 2014. aasta alguses Lõuna-Eestit läbi kollaste akende tutvustav ajaloo- ja kultuurimarsruut. Sama aasta lõpus ilmus kohalike lugude ja heade pakkumiste raamat, mis kutsub huvilisi Lõuna-Eesti piirkonda avastama.

2015. aasta alguses valmis Lõuna-Eesti innovatsioonimarsruudi voldik. Sama aasta kevadel valmis ka konkursi tulemusena Lõuna-Eesti suveniiride kataloog. 2015. aasta suvest on avatud Lõuna-Eesti ühine pakkumiste veebikeskkond - pakkumised.visitsouthestonia.com, kus Lõuna-Eesti ettevõtjad saavad osaleda oma nädalapakkumistega ning külastajad võtta kuponge, et avastada Lõuna-Eestit. 2015. aasta lõpus ilmus teist korda Lõuna-Eesti raamat „Elamused Lõuna-Eestis 2016–2017“, kuhu on koondatud kuue maakonna turismiteenuste head pakkumised. Raamatus on üle 300 pakkumise kuuest maakonnast, et Lõuna-Eesti külastajad saaksid soodsamalt tutvuda põnevate kohtadega, mis pakuvad nii majutust, toitlustust, aktiivset puhkust kui ka sündmustel osalemist.

Projekti raames on korraldatud foto- ja videokonkursse, fotonäitusi, turunduskampaaniaid, jm.

Rohkem infot: http://visitsouthestonia.com