"OÜ Värska Laht tootmise tõhustamine läbi masinapargi ja seadmete soetamise" OÜ Värska Laht

OÜ Värska Laht tegeleb kaminapuu tootmise ja müügiga. OÜ Värska Lahe kuivatikompleks koosneb neljast kuivatuskambrist ja ta omab saematerjali kuumtöötlemise sertifikaati.  Kaks kambrit seisavad tühjana (kasutamata), sest olemasoleva masinapargiga ei jõuta piisaval hulgal kuivatisse minevaid halge ette valmistada ja neid kuivana teenindada. Samuti on halgude kuivatisse laadimine raske ja ajamahukas kahveltõstuki töö. Kuivati vaid osaline kasutamine on ebaefektiivne, sest katel ja kuivatiseadmed kuluvad ühtemoodi, hoolimata sellest kas töötavad neli või kaks kambrit. Ebaefektiivne ressursside kasutus takistab ettevõtte arendamist. Ettevõte soovib uuendada oma tootmisprotsessi, et vähendada toomise ajakulu ja parandada töötajate töötingimusi. Selleks minnakse järk-järgult üle täielikult  metallkonteinerites kuivatamisele.

Eesmärgiks soetada korraliku võimsusega kahveltõstuk, mis suudab halukonteinereid tõsta ning kiletaja, müügiks valmislaotud aluste kiletamiseks.

Kahveltõstuk ja metallkonteinerites kuivatamine muudab kaminapuude kuivatisse sisse- ja väljalaadimise protsessi neli korda kiiremaks.

Toetuse summa: 27 228.11 eurot

Värska laht (varskalaht.eu)

 Facebook