Kuidas valmib ÜPP strateegiakava?

11.10.2019

Selleks et Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat (ÜPP) saaks Eestis rakendada ka pärast 2021. aastat, tuleb Eestil koostada riiklik strateegiline programmdokument ehk ÜPP strateegiakava. Selle koostamisega on Maaeluministeeriumi eestvedamisel juba ka algust tehtud. Mida see strateegiakava endast täpsemalt kujutab ja kuidas selle koostamise protsess kulgeb, kirjutab Maaeluministeeriumi majandus- ja keskkonnaanalüüsibüroo juhataja Joosep Lukk.

Loe edasi

 • Piiriveere Liideri 2019. a vooru laekus pea poolsada projektitaotlust, toetust küsitakse üle poole miljoni euro

  27.09.2019

  9.-23. septembril 2019 avatud taotlusvooru kolme meetmesse esitati kokku 49 projektitaotlust, küsides toetust üle 597,3 tuhande euro. Võrreldes viimaste taotlusvoorudega on taotlejate arv suurenenud. Ligi 43% taotlejatest pole varem Piiriveere Liiderist toetust saanud.

  Loe edasi

 • LEADER loob võimalusi maapiirkonna elavdamiseks

  26.09.2019

  28. septembril toimub esimene Maal Elamise päev, mille fookuses on elukeskkond maal koos seal toimivate teenuste, töökohtade, seltsitegevuse, vaba aja veetmise võimaluste ning pakutavate elukohtadega. Üks Euroopa Komisjoni algatusi, mis on oluliselt muutnud maapiirkondades elavate inimeste igapäevaelu ja innustanud maapiirkondi leidma uusi viise, kuidas olla konkurentsivõimelisem, on Leader-meede. Leader-meetme võimalustest ja senistest töövõitudest kirjutab Maaeluministeeriumi maamajanduse ja konkurentsipoliitika büroo peaspetsialist Taavi Kurvits.

  Loe edasi