PIIRIVEERE NOORED SAAVAD ENDALE MALEVA

04.11.2019

MTÜ Piiriveere Liider korraldab tuleval suvel LEADER koostööprojekti raames Piiriveere piirkonna oma õpilasmaleva. Malevas saavad osaleda 30 noort vanuses 14-19-aastat (13aastased saavad osa võtta vabade kohtade olemasolul). Kokku avatakse kolm malevarühma. Malevas tehakse viis esimest päeva tööd, siis lõbutsetakse kaks päeva rühmade kokkutulekul Valgamaal, pärast mida tehakse veel viis päeva tööd. Esimesel nädalal tehakse lisaks töötamisele rühma ühendavaid tegevusi kokkutulekuks. Teisel nädalal naudivad noored tekkinud „meie-tunnet“ ning tehakse ka külaskäike teistesse malevarühmadesse.

Loe edasi

 • TAOTLEJA LUGU: PEIPSILE AVATUD LÜÜBNITSA KÜLA

  29.10.2019

  Lüübnitsa küla on Setomaa valla põhjaosas asuv väikene külakene. Külas elab umbes 80 elanikku.
  Lüübnitsa külas on palju armastust. Küla nimi on pandud Peeter I poolt ja tuleb venekeelsest sõnast „Ljubov“
  Küla on hästi tuntud sibulakasvatuse ning Lüübnitsa sibula ja kalalaada poolest.
  Külas tegutsev MTÜ Lüübnitsa Külaselts on aktiivselt tegutsev ühing. Külaselts osaleb erinevatel koolitustel, organiseerib üritusi ja arendab aktiivselt küla.
  2018. aasta kevadel otsustas Lüübnitsa külaselts parandada külarahva ligipääsu Peipsile ning turistide ja külastajate ligipääsu Peipsilt Lüübnitsa külla.

  Loe edasi

 • PIIRIVEERE LIIDERI JUHATUS VAHETAS KOGEMUSI JÄRVAMAAL

  28.10.2019

  18.-19. oktoobril 2019 külastasid kuus Piiriveere Liideri juhatuse liiget väljasõidu koosolekul Järvamaa kahte LEADER-tegevusgrupi piirkonda. Eesmärgiks oli tutvuda kohalike tegevusgruppide ja kogukondade ettevõtmistega ning ühisarutelus leida ideid Piiriveere kogukondlike projektide algatamiseks ja elluviimiseks.

  Esimesel päeval külastati Järva Arengu Partnerite tegevuspiirkonda ja teisel päeval Lõuna-Järvamaa Koostöökogu tegevuspiirkonda.

  Loe edasi