Piiriveere Liider õppereis Rumeenias

25.03.2024

Piiriveere Liider seltskond viibis õppereisil Rumeenias Cluj-Napoca piirkonnas 17.-22. märts. Cluj-Napoca linn on 2000 aastat vana ja seda linna kutsutakse Transylvania südameks.
Saabumise päeval külastasime Salina Turda soolakaevandust, mis on üks populaarne turismiatraktsioon Transylvania loode piirkonnas. Soolakaevandus on maailmas ainulaadne ja on üks tähelepanuväärsemaid inimese poolt loodud maaaluseid kaevandusi. Soolal on rahustav ja tervendav mõju meie kehale.

Loe edasi

 • "Brüsselis toimunud rahvusvahelisel konverentsil arutati noorsootöö ja demokraatia arengut Euroopas"

  29.02.2024

  20.-23. veebruaril toimus Brüsselis Euroopa Noorsootöö ja Demokraatia konverents, kus osales ligi 400 esindaja 46 erinevast riigist. Tipptegijad Euroopa tasandil, sealhulgas Committee of the Regions, Congress of Local and Regional Authorities, Advisory Council on Youth, Youth Department Council of Europe ja European Commission, tõid kokku oma kogemused ja teadmised noorte osalemisest ja kaasamisest ning erinevatest projektidest.

  Loe edasi

 • Õppereis Lätis Abula tegevuspiirkonnas

  19.02.2024

  Piiriveere Liidri liikmed külastasid möödunud nädala lõpus Läti Abula tegevusrühma tegevuspiirkonna LEADER objekte. Sealsel kohalikul tegevusrühmal on käsil kolmas strateegia periood ja meile tutvutsati eelmise perioodi LEADER toel elluviidud objekte. Esmiesel päeval kohtusime Palsmane külavanema Tignasega, kes tutvustas meile Palsmane küla ja sealseid projekte, mis on saanud LEADER toetust.Väikses Palsmane külas, kus elab 900 inimest on väga aktiivne kogukond ja nende peamiseks eesmärgiks on külaelu arendamine.

  Loe edasi