Lõuna-Eesti Toidukonverents

25.09.2019

Koht: Võru

Lugupeetud toitduvaldkonna ettevõtja.

Juba kolmandat korda toimub Lõuna-Eesti Toidukonverents, 25. septembril Võrus. Miks Võru? Aga seepärast, et Vana-Võromaa on Eesti toidupiirkond 2019!

Seekordseks konverentsi teemaks on KOHALIK TOIT TOITLUSTUSSE.

Toidukonverentsi kava leiad manusest.

Eestimaal on nii palju toredaid väikeseid toidutootjaid-, pakkujaid, kelle toodang võiks palju enam jõuda meie toitlustussektorisse, sh kohvikutesse, restoranidesse, koolidesse, hotellidesse. Kas ja kuidas see on võimalik ja mida saame selleks teha - otsime ühiselt sellele vastuseid! 

* Konverentsi toimumispaik: Kultuurikeskus KANNEL, Võrus
* Konverentsi raames väikestel ja keskmistel toidutootjatel võimalus terve päeva vältel oma laudade taga esitleda oma tooteid.
* Ürituse avasõnad ütlevad <http://www.nopri.ee/> Nopri talumeierei peremees, väsimatu uuendaja Eesti toiduainete ettevõtluses Tiit Niilo, ja <http://chef.ee/> Eesti Peakokkade Ühenduse tegevjuht Helen Vihtol.
* Üritust modereerib Võrumaalt Navi külast pärit pikaaegne maaelu edendaja, Võrumaa Talupidajate Liidu liige Ivari Padar, kel veel palju tiitleid, mh endine kahekordne Eesti põllumajandusminister, endine Euroopa Parlamendi saadik, endine Eesti rahandusminister jne.
* Eesti restoranikultuuri grand old man Dimitri Demjanov tuleb räägib nn kokkade olümpiast, tippkokkade võistlusest <http://www.bocusedor.ee/> Bocuse d’Or, mis tänju temale toimub 2020.aastal Tallinnas. Dimitri jagab üritusega seotud värskeid mõtteid, ideid ning räägib sellest, kuidas Eesti väikesed ja keskmised toidutoojad saaksid sellesse projeki kaasatud olla! 
* Oma kogemuslugusid tulevad jagama ettevõtjad, kokad, mh Helina Viik, <https://suurmuna.ee/> kohviku Suur Muna perenaine, Eesti presidendi peakokk Taigo Lepik.
* Konverentsi raames väikestel ja keskmistel toidutootjatel võimalus terve päeva vältel oma laudade taga esitleda oma tooteid.

Vaata konverentsi täpne päevakava ja registreerumine <http://arinouandla.ee/toidukonverents/> SIIN. 
Konverentsi osalustasu 18 EUR.

Tervitades
Kristel Koddala
SA Põlvamaa Arenduskeskus
ettevõtluse ja noorte projektijuht
Tel: +372 588 622 07
kristel.koddala@polvamaa.ee
www.polvamaa.ee/pak